گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > ایران و سوییس روابط کنسولی خود را گسترش می دهند


  چاپ        ارسال به دوست

ایران و سوییس روابط کنسولی خود را گسترش می دهند

در خلال برگزاری  گفتگوهای کنسولی میان ایران و سوییس که به ریاست علی چگنی مدیر کل کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فون آرب مدیر کل همکاریهای بین المللی فدرال مهاجرت سوییس در برن پاییتخت این کشور برگزار شد پیرامون راههای گسترش همکاریهای کنسولی گفتگو شد. در این نشست که با حضور مدیران بخشهای مختلف امور ایرانیان و همچنین نمایندگان نیروی انتظامی کشورمان برگزارشد راه های تسهیل هر چه بیشتر در رفت و آمد اتباع و رفع موانع گسترش همکاریهای مردم با مردم دوکشور مورد تبادل نظر قرار گرفت.

مدیر کل کنسولی وزارت خارجه کشورمان با اشاره به روابط تاریخی و دوستانه  دو کشور و چشم اندارهای مثبت پیش رو برلزوم فراهم ساختن زمینه های لازم برای رفت آمد و تعامل هر چه بیشتر مردم دو کشور در عرصه های مختلف علمی فرهنگی آموزشی و تحصیلی تاکید نمود. وی با اشاره به زمینه های گسترده همکاریهای اقتصادی و مالی دو کشور بویژه در دوران پسا برجام خواستار یافتن راهکارهای مناسب برای تسهیل رفت آمد میان تجار، سرمایه گذران، صاحبان صنایع دو کشور شد.  

چگنی در این نشست با اشاره به ظرفیتهای بالای دو کشور درزمینه گردشگری و جذابیت های متقابل آن برای ایرانیان و مردم سوییس خواهان تسریع و تسهیل در روندهای جاری برای صدور روادید برای گردشگران دو کشور شد.

در این نشست طرفین با اشاره به موج پناهدگی به سوی اروپا و خطرات ناشی از افراط گرایی بر وجود منافع مشترک و همچنین چالش های پیش رو در زمینه مهاجرت تاکید نمودند. طرف ایرانی اقدامات و تهدیدات گروههای تروریستی و افراطی را که به نام دین دست به جنایت می زنند، عامل و ریشه اصلی این نوع مهاجرتها خواند که باید با این پدیده به صورت جدی و فراگیر برخورد شود

 

 

 


١١:٠٥ - 1394/09/20    /    شماره : ٣٧٠٧٥٢    /    تعداد نمایش : ٦٩٩



خروج




اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران