گالری تصاویر
پیوندهای مهم
اخبار > بیانیه نشست گفتگوهای سیاسی ایران و سوییس


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه نشست گفتگوهای سیاسی ایران و سوییس

با توجه به علاقمندی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و کنفدارسیون سوییس به  گسترش بیش از پیش مناسبات فیمابین در چارچوب اجرای نقشه راه توسعه مناسبات دوجانبه،  دور جدیدی از گفتگوهای سیاسی به ریاست جناب آقای تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه  و جناب آقای رسیه قائم مقام وزارت خارجه سوییس در تاریخ 27 خردادماه برابر با 16 ژوئیه در برن برگزار شد.

در این گفتگوها علاوه بر مقامات وزارت امور خارجه مسئولینی از حوزههای قضایی و همچنین مبارزه با تروریسم حضورداشتنند که در قالب سه گروه به بررسی روند روابط دوجانبه، تحولات منطقه ای و همکاری در حوزه قضایی و حقوق بشر پرداختند.

در این دور از گفتگوها که که به نزدیکتر شدن دیدگاههای دو طرف در مورد زمینه های مورد علاقه و حائر اهمیت برای طرفین منجر گردید کارشناسان ارشد دو کشور پیرامون موضوعاتی همانند روابط سیاسی و اقتصادی، موضوعات منطقه ای، مبارزه با تروریسم و اسلام هراسی، روند اجرای برجام به ویژه در زمینه حل موانع بانکی و چگونگی کمک به تسهیل و تاثیرگذاری بیشتر همکاریهای قضایی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در پایان این مذاکرات طرفین با ابراز خرسندی از روند گفتگوهای سازنده در زمینه های مختلف، بر ضرورت استمرار این گفتگو ها و فراهم نمودن زمنیه های اجرای توافقات حاصله شده در مسیر توسعه هرجه بیشتر روابط در ابعاد مختلف تاکید نمودند. 


٠٤:٠٦ - 1395/03/28    /    شماره : ٣٩٨٣٠٤    /    تعداد نمایش : ٨٠٥خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران